Oled Düzce

LED Teknolojisi Kullanım Alanları

LED Teknolojisi Kullanım Alanları

Ledlerde mavi ışığın kullanılabilmesi ile RGB (Kırmızı Yeşil Mavi) aydınlatma mümkün olmuş ve birçok sektörde uygulama alanı bulmuştur.

Özellikle Aydınlatma, sinyalizasyon ve mimari aydınlatma alanlarında diğer ışık kaynaklarının yerini hızla almaya başlamışlardır. Ledlerin enerji sarfiyatlarındaki düşüklüğünün en önemli sebebi kayıplarının az olmasıdır. 

Ayrıca ömürleri oldukça uzun olan bu diyotlar diğer ampuller gibi flaman taşımadıklarından dolayı hemen her koşulda sorunsuz kullanılabilirler. Bugün ulaşılan aydınlatma değerleri beyaz renk için 140 Lümen/Watt gibi oldukça yüksek bir değerle floresant lambaları geçmiş bulunmaktadır, Bazı prototiplerde 180 lümen/watt oranına ulaşılmıştır. Boğaziçi Köprüsü'nde 2008 yılında yapılan ışıklandırmada da LED teknolojisi kullanılmıştır. LEDler üzerlerine, yaydıkları ışığın frekansı ile aynı veya daha yüksek bir frekansta ışık düşürüldüğünde fotodiyot özelliği gösterirler. LED teknolojisinin zaman içerisinde keşfedilen özelliklerinden yararlanılarak elektronik cihazlarda, elektrikli ve elektronik makineler, TV ve monitörlerde de kullanılmaktadır.

Led ekranlar, TV ve projeksiyon gibi görüntüleme cihazlarının gün ışığı altında veremediği sonucu vermektedir. Bu özellikleri sayesinde reklam sektörü olmak üzere birçok alanda iç mekan ve dış mekan özelliklerine sahip led ekranlar kullanılmaktadır. Özellikle Power Led teknolojisiyle, led ekranların ışık gücü 9000 cd / m2’ye ulaşmıştır. Açıkhavada kullanılan led ekranlarda herhangi bir koruyucu yüzeye gerek olmadığı için görüş açısı, 140 dereceye ulaşmaktadır.

Led ekranlar, açık hava reklamcılığında, binaların yüzey kaplamalarında,hizmet sektöründe, sahneleme uygulamalarında, kapalı alanlardaki reklam mecralarında, firma tanıtımlarında, toplantılarda, defilelerde,hastanelerde, mağazalarda, otellerde, turistik alanlarda, mobil reklamcılıkta, fuar standlarında, açılışlarda, alışveriş merkezlerinde, futbol sahalarında yer alan alınlıklarda, skorbord’larda ve her türlü spor faaliyetlerinde kullanılabilir.

Led ekranlar çok büyük ebatlarda üretilebilmeleri ve gün ışığında da çok net bir şekilde görülebilmeleriyle günümüz reklâm ve tanıtım teknolojisinin en etkili ve popüler aracıdır.

Led ekranlar, üstün teknolojileriyle reklam mecralarını daha üst kademelere taşımaktadır.


Global Markalarımız


WhatsApp Hattı